Ви є тут

Спільне зібрання Центру евалюації науково-освітніх та соціальних програм

Понеділок, 12 Грудень, 2016

8 грудня 2016 р.відбулося спільне зібрання Центру евалюації науково-освітніх та соціальних програм, факультету соціально-психологічних наук та управління  НПУ імені М. П. Драгоманова та Наукової етносоціологічної школи професора Володимира Євтуха у Науковій бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

Вітальне слово до учасників висловив Почесний професор у галузі зв’язків з громадськістю (PR) та комунікації Морітц Гунцінгер (Франкфурт-на-Майні, Німеччина) та передав слово до учасників професор Ягеллонського університету Лєшек Корпоровіч (Краків, Польща).

Світлана Цилюрик презентувала Центр евалюації науково-освітніх та соціальних програм. Вона доповіла про чинні проекти Центру, міжнародні активності його учасників та перспективи діяльності на 2016-2017 рр.

Юлія Сюсель презентувала 2 випуск наукового журналу «Евалюація: наукові, освітні, соціальні проекти», який заснований Центром евалюації науково-освітніх та соціальних програм. Також вона повідомила про підготовку до публікації 3 випуску інноваційного журналу та ознайомила з вимогами до написання статей.

Володимир Євтух відкрив дискусійний форум «Наукова школа: реальні контенти проти фантомів» та виступив з доповіддю «Наукові школи: попередні завваги», яка викликала жваву дискусію та актуалізувала дискурс про феномен «наукової школи».

У ході дискусії були обговорені питання: «наукова школа: термін – поняття – феномен»; атрибути наукової школи; ресурсне забезпечення наукової школи; міжнародний ринок наукової термінології: terra incognita для українських дослідників; українські та зарубіжні практики функціонування наукових шкіл (платформи, контраверсійність, тривалість, результати); довкілля практик наукових шкіл; роль персоналій; інституціоналізація наукової школи: марний клопіт чи запорука успіху; феномен «наукова школа» у сприйнятті молодих науковців тощо.

У дискусії брали участь професори Дипломатичної академії МЗС України (Київ), Кримського інженерно-педагогічного університету (Сімферополь, АР Крим), Львівського національного університету імені Івана Франка (Львів), Національного інституту стратегічних досліджень (Київ), Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (Київ), Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (Харків), Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (Чернівці).

Жвавий інтерес викликала доповідь Костянтина Когана з Нью Йорка (США) «Наукові школи як соціальні мережі».

Володимир Євтух розповів про премії молодим дослідникам та запросив науковців до публікації у науково-освітньому інтернет-проекті «Етноенциклопедія». Зібрання продовжилося дружнім спілкуванням та обміном новими ідеями.

 

Детальна інформація:

Сайт науково-освітнього інтернет-проекту «Етноенциклопедія»: ethnoencyclopedia.info

Сайт Центруевалюації науково-освітніх та соціальних програм: evaluation.com.ua

Сторінка на Facebook: https://www.facebook.com/Центр-евалюації-науково-освітніх-та-соціальних-програм-97080472635089