Ви є тут

Подарунок автора

Вівторок, 11 Липень, 2017

Висловлюємо щиру подяку Олександру Євграфовичу Петренку, засновнику Проекту "Ідентефікація Петренків" за подаровані книги:

Петренко Михайло. Твори / Упорядник О.Є. Петренко. - К.: "Кий", 2017. - 104 с. ISBN 978-966-651-899-9

Головною метою видання є популяризація творчості поета-романтика Михайла Миколайовича Петренка (1817 - 25.12.1862). Творча спадщина поета невелика, але такі вірші як "Дивлюся на небо, та й думку гадаю...", "Туди мої очі...", "Ходе хвиля по Осколу..." з часом трансформувалися в народні пісні, які й сьогодні можна почути у виконанні відомих співаків та аматорів.

В книгу включено документальну біографічну довідку про родовід Михайла Петренка, яка час від часу доповнюється новими інформаційними знахідками, зробленими в межах документального дослідницького Проекту "Ідентефікація Петренків".

Тексти віршів Михайла Петренка, поданих в книзі, прокоментовано й адаптовано до сучасних мовних норм відомим літературознавцем М. П. Бондарем.

Книгу адресовано науковцям, літераторам. студентам, викладачам української літератури, школярам та широкому колу читачів, яких цікавить українська культура й поезія. Поетична збірка буде документальним довідником і для тих, хто досліджує життя й творчість Михайла Петренка.

Поет-романтик Михайло Миколайович Петренко (!817 - 1862): Твори. Критичні та історико-літературні матеріали. Упорядник О. Є. Петренко. - К.: "Профі", 2015 - 586 с. ISBN 978-966-651-899-9

Михайло Миколайович ПЕтренко - український поет-романтик, що долучився до розширення жанрового, стильового й образного потенціалу національної поезії; окремі його вірші лягли в основу відомих народних пісень ("Дивлюся на небо, та й думку гадаю...", "Взяв би я бандуру", "Ходить хвиля по Осколу" та ін.)

Проте на сьогодні його творчість і саме ім'я Поета все ще залишаються недостатньо відомими читачеві.

З метою більш грунтовного ознайомлення ширшої культурної громади з життям і творчістю М. Петренка пропоновано даний збірник матеріалів, підготовлений у рамках проекту "Ідентифікація Петренків"..

Зображення: