Ви є тут

Подарунок колег

Понеділок, 4 Червень, 2018

Висловлюємо щиру подяку колективу Гадяцького коледжу культури і мистецтв імені І. П. Котляревського за подаровані книги:

Костюк В. С. Гадяч у колонії Російської імперії. - К.: Майстер книг, 2015. - 218 с.: іл.

Книга розрахована на широке коло читачів. які цікавляться історією рідного краю, які вважають Україну своєю Батьківщиною, а не вимушеним місцем проживання. Українці мают знати правдиву історію своєї Вітчизни, своєї, своєї малої Батьківщини, і про той нелегкий тернистий шлях, який пройшли разом з українським народом наші земляки до свободи і незалежності. Буде і цікаво і корисно.

Пчілка Олена. Український дитячий театр / Олена Пчілка; упоряд., підготовка текстів, передм., текстологічні коментарі Л. П. Мірошниченко; худож. І. К. Заруба. - 2-ге вид. - Київ : Веселка, 2015. - 439 с. : іл.

У 10 - 20-х роках ХХ ст. під експресивним пером Олени Пчілки постав глибоко закорінений в українстві літературний феномен - дитячий театр. Не відоме досі, але не пропаще в автографах художнє явище, - витвір таланту письменниці, матері, патріотки. На схилі літ вона натхненно писала п'єси для дітей , вкладаючи в них найзаповітніше. Вибудовувала цілісний художній організм у рідній літературі - "Український дитячий театр". І до кінця життя в лещатах радянської цензури жагуче прагнула його надрукувати.

Ця мрія письменниці збувається лише з виходом цієї книжки, в якій вісім п'єс із дванадцяти публікуються вперше.

До текстів додано: записи мелодій до численних музичних номерів у п'єсах, текстологічні коментарі, словник малозрозумілих слів, світлини та ілюстрації.

Кисіль Г. О. Українська вишивка. Портрети Тараса Шевченка. - Полтава : Дивосвіт, 2014. - 80 с.

В альбомі "Українська вишивка. Портрети Тараса Шевченка" Григорій Кисіль подає понад 30 схем портретів та портретних композицій Тараса Шевченка для вишивки хрестиком. Розробляючи схеми, автор використав прижиттєві світлини Великого Кобзаря, його автопортрети, портрети поета роботи відомих художників. Крім портретів, в альбомі подано схеми картин : "Катерина" Т. Шевченка, "Т. Г. Шевченко з кобзою над Дніпром" К. Трутовського. Також в альбомі більше 30 текстово-орнаментальних композицій-афоризмів із "Кобзаря", теж для вишивання. Усі схеми - рукотворні.

Зображення: