ФІДБЕК
 
АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ — це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та проведення наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.
 
Положення НПУ імені М. П. Драгоманова про Академічну доброчесність.
 • ПРОЕКТ СПРИЯННЯ АКАДЕМІЧНІЙ ДОБРОЧЕСНОСТІ В УКРАЇНІ

  Проект сприяння академічній доброчесності в Україні (Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project - SAIUP) реалізується Американськими Радами з міжнародної освіти за сприяння Міністерства освіти і науки України та підтримки Посольства США в Україні. Має на меті застосовувати спільний досвід США і України для розробки та втілення чотирирічного плану заходів, зміст яких полягає в орієнтації та навчанні студентів, викладачів та адміністраторів навчальних закладів України практичної цінності і важливості академічної доброчесності, наданні ресурсів і плану дій задля їхнього тісного залучення до зміцнення академічної доброчесності в освітньому середовищі.

 • КУЛЬТУРА АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ: РОЛЬ БІБЛІОТЕК

  У 2016 р. УБА започаткувала проект «Культура академічної доброчесності: роль бібліотек» за підтримки Посольства США в Україні. Він спрямований на включення бібліотек різних типів, видів, підпорядкування у процес формування в суспільстві культури академічної доброчесності, запобігання проявам шахрайства, плагіату, корупції у сфері освіти та науки, зокрема, в школах і університетах.
  Детальніше з проектом можна ознайомитися на сайті Української бібліотечної асоціації.

 • СИСТЕМА ПЕРЕВІРКИ ТЕКСТІВ НА УНІКАЛЬНІСТЬ

  «UNICHECK» – це система перевірки текстів на унікальність. Університет має Договір про надання послуг з ТОВ «Антиплагіат» для перевірки та виявлення збігів / схожості за ситемою «Unichek» комісіями з академічної етики факультетів.
  У системі порівнюються завантажені файли з веб‐індексом у режимі реального часу, ресурсами відкритого доступу, а також документами, які зберігаються в університетському корпоративному акаунті (базі даних).
  Формат файлів для завантаження в систему – doc, docx, rtf, pdf, html, txt, ppt, pptx, zip, odt.
  Для викладачів та студентів діє знижка. За інформацією звертатись до відділу з питань інтелектуальної власності. Ємельянова Олена Петрівна. Телефон: 234-75-87, e-mail : intelect@npu.edu.ua

  Корисні ресурси, які стануть у пригоді кожному, хто хоче навчитися писати оригінально :
  Facebook спільнота Unicheck Україна
  YouTube канал Unicheck
  Освітня спільнота Unicheck у Viber
  Блог для успішного навчання від Unicheck
  Центр допомоги Unicheck

 • ЯК ПЕРЕВІРИТИ РОБОТУ НА ПЛАГІАТ

  Також у представлених Unicheck рекомендаціях покроково описана процедура перевірки академічної роботи на плагіат, особливий акцент зроблено на важливості розуміння необхідності такої перевірки, а також коректну інтерпретацію отриманих результатів.
  В матеріалі описано послідовність дій із завантаження файлів та додавання власної бібліотеки; налаштування чутливості пошуку; перевірки на наявність штучних перешкод, таких як зайві символи; використання дружнього до користувачів інтерфейсу звіту подібності; можливості використання хмарного сховища; доступ до історії транзакцій.