Проект сприяння академічній доброчесності в Україні (Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project - SAIUP) реалізується Американськими Радами з міжнародної освіти за сприяння Міністерства освіти і науки України та підтримки Посольства США в Україні. Має на меті застосовувати спільний досвід США і України для розробки та втілення чотирирічного плану заходів, зміст яких полягає у орієнтації та навчанні студентів, викладачів та адміністраторів навчальних закладів України практичної цінності і важливості академічної доброчесності, наданні ресурсів і плану дій задля їхнього тісного залучення до зміцнення академічної доброчесності в освітньому середовищі.
У 2016 р. УБА започаткувала проект «Культура академічної доброчесності: роль бібліотек» за підтримки Посольства США в Україні. Він спрямований на включення бібліотек різних типів, видів, підпорядкування у процес формування в суспільстві культури академічної доброчесності, запобігання проявам шахрайства, плагіату, корупції у сфері освіти та науки, зокрема, в школах і університетах.
Детальніше з проектом можна ознайомитися на сайті Української бібліотечної асоціації.
«UNICHECK» – це система перевірки текстів на унікальність. Університет має Договір про надання послуг з ТОВ «Антиплагіат» для перевірки та виявлення збігів / схожості за ситемою «Unichek» комісіями з академічної етики факультетів.
У системі порівнюються завантажені файли з веб‐індексом у режимі реального часу, ресурсами відкритого доступу, а також документами, які зберігаються в університетському корпоративному акаунті (базі даних).
Формат файлів для завантаження в систему – doc, docx, rtf, pdf, html, txt, ppt, pptx, zip, odt.
Для викладачів та студентів діє знижка. За інформацією звертатись до відділу з питань інтелектуальної власності. Ємельянова Олена Петрівна. Телефон: 234-75-87, e-mail : intelect@npu.edu.ua
Корисні ресурси, які стануть у пригоді кожному, хто хоче навчитися писати оригінально :
• Facebook спільнота Unicheck Україна
• YouTube канал Unicheck
• Освітня спільнота Unicheck у Viber
• Блог для успішного навчання від Unicheck
• Центр допомоги Unicheck
Також у представлених Unicheck рекомендаціях покроково описана процедура перевірки академічної роботи на плагіат, особливий акцент зроблено на важливості розуміння необхідності такої перевірки, а також коректну інтерпретацію отриманих результатів.
В матеріалі описано послідовність дій із завантаження файлів та додавання власної бібліотеки; налаштування чутливості пошуку; перевірки на наявність штучних перешкод, таких як зайві символи; використання дружнього до користувачів інтерфейсу звіту подібності; можливості використання хмарного сховища; доступ до історії транзакцій.