ФІДБЕК
 
Наукометрія розглядає науку як інформаційний процес, який характеризується багатьма вимірюваними показниками. На сьогодні в різних базах даних наукових публікацій існує чимало статистичних показників, що використовуються для оцінки ефективності діяльності окремого науковця, наукового видання або наукової установи. Сукупність результатів наукометричного аналізу і професійної якісної експертизи може стати основою для оцінювання перспективності, авторитетності, впливовості науковця, колективу, видання, напряму дослідження тощо.
 
Допоможемо перевірити наявність публікації у журналі, що індексується наукометричними базами Scopus та Web of Science. Замовлення надсилайте електронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
ico
RANKING WEB OF UNIVERSITIES – Міжнародний рейтинг університетів світу, який публікується лабораторією кіберметрики Національної дослідницької ради Іспанії. Він відображає понад 31 тисячу ЗВО світу (у тому числі 313 українських), що мають власні веб-ресурси. Оцінюється наукова, навчальна та соціальна місія університетів через показники їхньої представленості в інтернеті.
 
 
 
ico
SCIMAGO INSTITUTIONS RANKINGS – найбільший міжнародний рейтинг навчально-наукових інституцій світу, в якому рейтингова позиція ЗВО чи дослідницької установи визначається на основі публікацій у виданнях, що індексуються у наукометричній базі даних Scopus. Основним критерієм включення до рейтингу є наявність не менше 100 публікацій за рік. Всього рейтинг містить понад 4300 інституцій світу (у тому числі 46 українських).
 
 
ico
TRANSPARENT RANKING: TOP UNIVERSITIES BY GOOGLE SCHOLAR CITATIONS – рейтинг найбільш цитованих університетів за версією Webometrics. В рейтингу використовуються загальнодоступні інституційні профілі в Google Scholar Citations. Інституційними профілями вважаються профілі науковців, які вказали повну офіційну назву ЗВО та пошту в домені університету. Всього до рейтингу включено майже 4700 університетів світу (у тому числі 62 ЗВО України).
ico
UKRAINIAN NATIONAL H-INDEX RANKING – незалежний міжнародний рейтинг, що направлений на оцінку наукової продуктивності вчених, дослідницьких груп та організацій в різних країнах на основі консолідованого показника індексу Гірша. Рейтинг враховує сумарний показник індексу Гірша наукових установ України з урахуванням відомостей наукометричних баз даних та платформ Scopus, Web of Science та Google Scholar.
 
 
ico
БІБЛІОМЕТРИКА УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ – бібліометричні профілі вчених України. Основна джерельна база - Google Scholar. Оновлення значень індексів Гірша - останній тиждень кожного місяця.
Також, з переліком наукометричних показників та рейтингом науковців Українського державного університету імені Михайла Драгоманова можна ознайомитися в окремій таблиці, за покликанням.
 
 
 
ico
РЕЙТИНГ ЗВО ЗА ПОКАЗНИКАМИ SCOPUS – Інформаційно-освітній ресурс Освіта.ua здійснює моніторинг суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками наукометричної бази даних Scopus (до якої включено 190 ЗВО України), на підставі якого складається та публікується рейтинг українських ЗВО.
 
 
ico
КОНСОЛІДОВАНИЙ РЕЙТИНГ ЗВО УКРАЇНИ – Інформаційно-освітній ресурс Освіта.ua складає та публікує консолідований рейтинг закладів вищої освіти України, що узагальнює рейтингові місця ЗВО за версією "Топ-200 Україна", "Scopus" та "Бал ЗНО на контракт".
 
 
ico
РЕЙТИНГ ЗВО «ТОП-200 УКРАЇНА» – Центр міжнародних проектів "Євроосвіта" складає академічний рейтинг закладів вищої освіти України "Топ-200 Україна", що розраховується за десятьма показниками, шість з яких є міжнародними, чотири - національними.
 
 

ico
OPEN UKRAINIAN CITATION INDEX (OUCI) – пошукова система і база даних наукових цитувань, які надходять від усіх видань, що використовують сервіс Cited-by від Crossref та підтримують Initiative for Open Citations.
 
ico
INDEX COPERNICUS (IC) – онлайнова наукометрична база даних, яка дозволяє відстежувати вплив наукових робіт і публікацій, окремих вчених або науково-дослідних установ.
 
 
 

НАУКОМЕТРИЧНІ ПОКАЗНИКИ, ЩО ДОПОМАГАЮТЬ ОЦІНИТИ ВИДАННЯ:
JOURNAL IMPACT FACTOR (імпакт-фактор журналу) – усереднене співвідношення кількості цитувань статей у журналі впродовж поточного року до загальної кількості статей, опублікованих у ньому за попередні два роки.
CITESCORE – середня кількість цитувань всіх статей впродовж календарного року відносно до статей, опублікованих у конкретному журналі за попередні три роки.
ico
SJR (SCImago Journal Rank) – складний показник, що враховує як цитованість статей журналу, так і ступінь авторитетності журналів та тематичні зв’язки між ними.
Quartile – категорія наукових журналів, що відображає рівень цитованості журналу.
 

За результатами ранжування кожен журнал потрапляє в один з чотирьох квартилів:
Q1 – 25% журналів з найвищими показниками цитованості;
Q2 – середньо високе положення (від 50% і до 25% з найвищими показниками цитованості);
Q3 – середньо низьке положення (від 75% до початку 50%);
Q4 – крайнє нижнє положення (нижні 25%).
SNIP (Source Normalized Impact per Paper) – контекстуальний показник, який враховує різницю у ймовірності цитування з урахуванням предметної галузі: загальний потенціал цитування журналу ділиться на потенціал цитування його наукового профілю.
 
Національний рейтинг навчальних закладів.
Міжнародні рейтинги навчальних закладів:
Academic Ranking of World Universities («Шанхайський рейтинг»);
QS World University Rankings Webometrics ranking of world’s universities;
Top Universities by Citations in Top Google Scholar profiles;
Times Higher Education World University Rankings U-Multirank;
U-Multirank. Universities compared;
uniRank™ – провідний міжнародний каталог вищої освіти та пошукова система, що містить огляди та рейтинги понад 13 600 офіційно визнаних університетів та коледжів у 200 країнах.