ФІДБЕК
 
Наукометрія розглядає науку як інформаційний процес, який характеризується багатьма вимірюваними показниками. На сьогодні в різних базах даних наукових публікацій існує чимало статистичних показників, що використовуються для оцінки ефективності діяльності окремого науковця, наукового видання або наукової установи. Сукупність результатів наукометричного аналізу і професійної якісної експертизи може стати основою для оцінювання перспективності, авторитетності, впливовості науковця, колективу, видання, напряму дослідження тощо.
 
Допоможемо перевірити наявність публікації у журналі, що індексується наукометричними базами Scopus та Web of Science. Замовлення надсилайте електронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
ico
БІБЛІОМЕТРИКА УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ — бібліометричні профілі вчених України. Основна джерельна база - Google Scholar. Оновлення значень індексів Гірша - останній тиждень кожного місяця.
ico
OPEN UKRAINIAN CITATION INDEX (OUCI) — пошукова система і база даних наукових цитувань, які надходять від усіх видань, що використовують сервіс Cited-by від Crossref та підтримують Initiative for Open Citations.
ico
INDEX COPERNICUS (IC) – онлайнова наукометрична база даних, яка дозволяє відстежувати вплив наукових робіт і публікацій, окремих вчених або науково-дослідних установ.
 
 
 

НАУКОМЕТРИЧНІ ПОКАЗНИКИ, ЩО ДОПОМАГАЮТЬ ОЦІНИТИ ВИДАННЯ:
JOURNAL IMPACT FACTOR (імпакт-фактор журналу) – усереднене співвідношення кількості цитувань статей у журналі впродовж поточного року до загальної кількості статей, опублікованих у ньому за попередні два роки.
CITESCORE – середня кількість цитувань всіх статей впродовж календарного року відносно до статей, опублікованих у конкретному журналі за попередні три роки.
ico
SJR (SCImago Journal Rank) – складний показник, що враховує як цитованість статей журналу, так і ступінь авторитетності журналів та тематичні зв’язки між ними.
Quartile – категорія наукових журналів, що відображає рівень цитованості журналу.
 

За результатами ранжування кожен журнал потрапляє в один з чотирьох квартилів:
Q1 – 25% журналів з найвищими показниками цитованості;
Q2 – середньо високе положення (від 50% і до 25% з найвищими показниками цитованості);
Q3 – середньо низьке положення (від 75% до початку 50%);
Q4 – крайнє нижнє положення (нижні 25%).
SNIP (Source Normalized Impact per Paper) – контекстуальний показник, який враховує різницю у ймовірності цитування з урахуванням предметної галузі: загальний потенціал цитування журналу ділиться на потенціал цитування його наукового профілю.
 
Національний рейтинг навчальних закладів.
Міжнародні рейтинги навчальних закладів:
Academic Ranking of World Universities («Шанхайський рейтинг»);
QS World University Rankings Webometrics ranking of world’s universities;
Top Universities by Citations in Top Google Scholar profiles;
Times Higher Education World University Rankings U-Multirank;
U-Multirank. Universities compared;
uniRank™ – провідний міжнародний каталог вищої освіти та пошукова система, що містить огляди та рейтинги понад 13 600 офіційно визнаних університетів та коледжів у 200 країнах.