ФІДБЕК

CLARIVATE | ELSEVIER: ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ В РФ

Шановні друзі! Після заклику Міністерства освіти і науки про припинення співпраці з державою-агресором рф і союзною до неї Республікою Білорусь, компанії Clarivate та Elsevier, яким належать провідні міжнародні ресурси наукової інформації, повідомили про підтримку України та вжиті заходи у відповідь на військову агресію з боку рф.

«Clarivate поважає та підтримує верховенство міжнародного права та приєднується до світової спільноти в засудженні нападу росії на Україну. Враховуючи, що агресія проти України з боку російських військ триває, компанія Clarivate прийняла рішення негайно закрити офіс у росії, а протягом найближчих тижнів ми працюватимемо над припиненням комерційної діяльності в рф», – йдеться в заяві компанії Clarivate, яка володіє інформаційними системами та ресурсами інтелектуальної власності, зокрема однією з найбільших у світі реферативних, бібліографічних баз даних Web of Science та базою даних патентної інформації Derwent Innovation. На початку березня компанія повністю призупинила оцінку для індексування в базі даних Web of Science нових журналів, які видаються в росії та Білорусі.

Про своє рішення призупинити продажі продуктів і послуг у рф і РБ, за винятком окремих баз даних медичного профілю, повідомляється в оновленій заяві Elsevier, одного з найбільших світових видавців наукової літератури, якому належать повнотекстова база наукової літератури ScienceDirect, реферативна, бібліографічна база даних Scopus та інші електронні ресурси наукової інформації.

Компанії Clarivate та Elsevier також повідомили про рішення виділити кошти для фінансової підтримки людей, які постраждали від розв’язаної російською федерацією війни.

Більш повну інформацію про припинення співпраці Clarivate та Elsevier з рф можна отримати на сайті МОН України.