ФІДБЕК

Поповнення фонду книжковим дарунком від директора Наукової бібліотеки Савенкової Людмили Василівни:

Ларсон Ерік. Велич і ницість. Історія про Черчилля, його родину та спротив під час Лондонського бліцу / пер. з англ. Анна Марховська. - К. : Наш Формат, 2022. - 592 с.

ISBN 978-617-8115-69-2 (паперове видання)

ISBN 978-617-8115-70-8 (електронне видання)

Черчиллю вже йшов 66-й, а його перший день на посаді збігся з Гітлеровим нападом на Бельгію і Нідерланди. Але кращого рішення, аніж обрати Черчилля прем’єром, годі було й вигадати. Він об’єднав усю країну, виголосив найпалкіші промови й переконав Рузвельта, що Британія - гідний союзник. Як йому це вдалося? Що відчували він, його сім’я і вся Британія?
Спираючись на щоденники, архівні документи та секретні звіти розвідки, Ларсон описує найпохмуріший 1940/1941 рік у Лондоні через повсякдення Черчилля і його оточення. Як Черчилль ігнорує власну безпеку, роздає сигари міністрам і вилазить на дах, щоб спостерігати за рейдами. Як його донька Мері дивом рятується від бомби й водночас сумує, що в окопі забруднила улюблені черевички. І що допомогло сильним та вразливим, веселим і стурбованим, величним і ницим пройти крізь випробування.