ФІДБЕК

НАСІМ ТАЛЕБ. АНТИКРИХКІСТЬ. ПРО (НЕ)ВРАЗЛИВЕ У РЕАЛЬНОМУ ЖИТТІ

Талеб, Насім Ніколас.
Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті. Насім Ніколас Талеб ; Пер. з англ. М. Климчук. - Київ : Наш формат, 2018. - 399 с.

Наше життя неможливе без хаосу, мінливості та стресу, які постійно тиснуть на нас. В умовах невизначеності ми прагнемо сталості, однак саме вона стає перешкодою на шляху до розвитку. Дивовижно, та завдяки невизначеності і впливу змін люди, речі та цілі системи можуть еволюціонувати й ставати кращими. Цю рису Насім Талеб називає антикрихкістю й окреслює прості правила, які допоможуть обернути непередбачуваність і невизначеність на джерело самовдосконалення. Ба більше, ця властивість дає користь як людям, так і компаніям і навіть країнам, а коло питань, які допомагає з’ясувати книжка, надзвичайно широке - від методу помилок, оцінювання ризику до політики, освіти й медицини.

Сам автор називає «Антикрихкість» найважливішою працею свого життя, книгою, що змінює життя. Голова його теза - це відмова від прагнення до стабільності. Коли в житті все гладко, за думкою Талеба, то людина стоїть на одному місці й не розвивається. Стабільність - це ворог еволюції. А от події, які змінюють усе навколо, впливають на нас, роблять сильнішими та досвідченішими. Як саме ставитися до непередбачуваного й у всьому знаходити свої плюси, і розповідає письменник. До книг, що допоможуть розслабитися, «Антикрихкість» навряд чи входить, але однозначно змушує переосмислити свої звички та, можливо, навіть стосунки.

• Примірник наявний у фонді бібліотеки і доступний для замовлення в Електронному каталозі.
• Перш ніж оформити замовлення, виконайте авторизований вхід.