ФІДБЕК

Висловлюємо щиру подяку Ірині Борисівні Матяш за подарований примірник книги:

Матяш Ірина, Тертична Анна, Манасієва Інна. Українсько-болгарські відносини: офіційна і культурна дипломатія (1918 – 1944) / НАН України; Інститут історії України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського,

Фонд Президентів України; Комісія істориків України і Болгарії; Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин, Посольство України в Республіці Болгарія. Київ - Софія: Інститут історії України НАН України, 2021.372 с.

В монографії на підставі широкого кола історичних джерел, насамперед архівної інформації, що міститься в документах, які зберігаються в архівах; періодики, спогадів українських та болгарських дипломатів, висвітлено передумови та процес формування двосторонніх відносин України і Болгарії в 1918 – 1944 рр., досліджено завдання і функції перших дипломатичних представництв Української держави в Царстві Болгарія та Царства Болгарія в Українській Державі /УНР, з’ясовано особливості діяльності Івана Шишманова та Олександра Шульгіна як перших очільників цих диппредставництв, проаналізовано процес формування пріоритетних напрямів у політичній та інформаційній діяльності дипломатичних представництв та роль осередків української еміграції в Болгарії в 1920-1940-х рр. у формуванні інструментів культурної дипломатії в українсько-болгарських відносин.