ФІДБЕК

Бібліотека висловлює щиру подяку Петру Гаврилишину та Роману Чорненькому за подарований примірник видання:

Гаврилишин П., Чорненький Р. Табори для інтернованих і військовополонених на території Західноукраїнської Народної Республіки – Західної області Української Народної Республіки (1918–1919): монографія. Івано-Франківськ, Брустури: Дискурсус, 2023. 488 с.

ISBN 978-617-8326-19-7

Мета дослідження полягає у комплексному аналізі процесу становлення та розвитку утримання українською владою конфінованих, інтернованих та полонених на своїй території у політичній, правовій, військовій, санітарній та соціально-побутовій площинах. У монографії проаналізовано джерельну базу та історіографію проблеми, охарактеризовано політику української влади стосовно інтернованих і полонених, особливості їхнього повсякденного життя та побуту. Показано також процес підтримки інтернованих та військовополонених місцевим польським середовищем. У виданні текст монографії Петра Гаврилишина та Романа Чорненького подано польською та українською мовами.

Петро Гаврилишин. Народився в 1987 р. в смт. Коропець Тернопільської обл., кандидат історичних наук, директор Наукової бібліотеки (03.01.2017-05.07.2022), доцент кафедри міжнародних відносин Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, член Національної спілки краєзнавців України, Української бібліотечної асоціації, Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин.

Роман Чореннький. Народився в 1986 р. в м. Івано-Франківську, кандидат історичних наук, науковий співробітник філії Національного військово-історичного музею України - музею "Герої Дніпра" (м. Івано-Франківськ), член Національної спілки краєзнавців України.